2012

 

Naše výjezdová jednotka v roce 2012 vyjížděla celkem ke 18 mimořádným událostem. Z toho se jednalo o 14 požárů, v jednom případě jednotka uvolňovala komunikaci od spadlého stromu a 3x byla naše jednotka navrácena zpět na základnu. V katastru naší obce jsme loni zasahovali 6x, a to u 5 požárů a onoho spadlého stromu. Co do rozsahu, tak největší událostí byl požár hospodářské budovy a stolárny v Oskavě a také k požár rekonstruovaného domu v Novém Malíně, kde bohužel došlo i ke zranění dvou hasičů. V měsíci dubnu se naše jednotka zúčastnila školení na letišti šumperského aeroklubu, kde si i prakticky vyzkoušela doplnění cisterny v letadle a plnění tzv. bambivaku pod vrtulníkem. Spolupráci s leteckou hasičskou službou si jednotka vyzkoušela také v srpnu při požáru hrabanky v Bedřichově u Oskavy. Zde jsou podrobnosti k jednotlivým zásahům:

Dne 8.2.2012 byla naše jednotka v 5:21 povolána k požáru hospodářské budovy a stolárny v Oskavě, místní části Mostkov. Naše jednotka vyjela oběma vozy, ovšem po příjezdu na místo události bylo zjištěno, ža došlo k zamrznutí čerpadel obou Tater vlivem nevhodného garážování (přesto, že se v garážích topí, teplota se v nich pohybuje kolem 0 až -2°C!). Po tomto zjištění byla naše jednotka použita pouze na vynášení materiálu ze stolárny a vyčištění půdního prostoru. Po zlikvidování požáru se jednotka ve 13:46 navrátila na základnu.

foto z požáru zde:hasicimalin.rajce.idnes.cz/2012.02.08_Pozar_Mostkov/

Dne 18.2.2012 byla naše jednotka ve 3:06 povolána k požáru bytu na Náměstí Míru v Šumperku. Po příjezdu profesionální jednotky tato zjistila, že se jednalo pouze o zahoření potravin na sporáku a požár zlikvidovala ještě před naším příjezdem. Naše jednotka pomohla profesionálům sbalit hadice a poté se ve 3:35 navrátila na základnu.

Dne 9.3.2012 v 18:41 byla naše jednotka povolána k požáru bytu na ulici Gagarinova v Šumperku. Po příjezdu profesionální jednotky na místo události bylo zjištěno, že došlo pouze k požáru autonabíječky na stole, a tak byla naše jednotka odvolána zpět na základnu.

Dne 22.3.2012 v 1:03 byla naše jednotka povolána k požáru zahradního domku v Dolních Studénkách. Po příjezdu naší jednotky na místo události na místě již zasahovala profesionální jednotka ze Šumperka. Naše jednotka svým profesionálním kolegům doplnila vodu a po doplnění vlastní cisterny se vrátila na základnu.

Dne 28.3.2012 v 16:57 naše jednotka vyjížděla k nahlášenému požáru lesa na "Strakáči" v Novém Malíně. Naše jednotka se pokoušela k požáru přiblížit obchvatem lesní cestou, ovšem proti byl rozbahněný terén. Proto se na místo doslova vyškrábala jednotka z Temenice a požár uhasila ze své cisterny s vydatnou pomocí členů naší jednotky. Naše jednotka se navrátila na základnu v 19:04.

Dne 6.4.2012 v 00:29 vyjížděla naše jednotka k nahlášenému požáru dřevěné boudy na Zábřežské ulici v Šumperku. Po příjezdu profesionální jednotky bylo zjištěno, že hoří odpad v plechovém kontejneru na ulici Nemocniční. Po poradě s velitelem zásahu naše jednotka preventivně napustila kontejner vodou, aby došlo k uhašení odpadu a zabránilo se tak i jeho znovuvzplanutí. Po doplnění vody do cisterny se naše jednotka v 1:19 vrátila na základnu.

Dne 11.5.2012 v 15:31 vyjížděla naše jednotka k požáru pražce na nádraží v Novém Malíně. Jednalo se o pražec přímo v kolejišti, k likvidaci byl použit jeden proud C. Po uhašení pražce se jednotka navrátila v 16:02 na základnu.

Dne 18.5.2012 jednotka v 19:45 vyjížděla k požáru biologického odpadu v bývalé pískovně u cesty z Nového Malína směrem na Hrabišín. Požár zasáhl plochu o rozměrech 10x5m, jeho likvidaci ztěžovalo navrstvení hořlavého materiálu. Jednotka proto pomocí ženijního nářadí musela odpad postupně rozhrabávat a prolévat vodou. Po zlikvidování požáru se jednotka navrátila ve 22:30 na základnu.

Dne 21.6.2012 vyjela jednotka v 11:08 k požáru cisterny u sušárny dřeva za slepičárnou na Třemešku u Dolních Studének. Jednotka po příjezdu na místo události provedla průzkum a asistovala profesionální jednotce u likvidace požáru. Poté se po poradě s velitelem zásahu navrátila v 11:30 na základnu.

Dne 1.7.2012 byla naše jednotka ve 23:58 povolána k odstranění spadlého stromu na pozemní komunikaci mezi Novým Malínem a Hrabišínem. Po příjezdu na místo události jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o část keře černého bezu, který zasahoval přes půli silnice. Jednotka proto provedla rozřezání větví pomocí motorové pily, provedla úklid komunikace a poté se v 0:47 navrátila na základnu.

Dne 30.7.2012 byla naše jednotka v 9:41 povolána ke spadlému stromu v chatové osadě Krásné u Šumperka. Vzhledem k tomu, že se členové výjezdové jednotky nacházeli v zaměstnání nebo mimo obec, jednotka nevyjížděla.

Dne 5.8.2012 byla naše jednotka v 19:02 povolána k požáru lesa za kamenolomem Krásné. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že hoří hromada klestí asi 5x5m a podílela se na likvidaci požáru společně se šumperskými profesionály. Po ukončení hasebních prací se v 19:48 navrátila na základnu.

Dne 6.8.2012 byla naše jednotka ve 14:03 povolána k požáru hrabanky v Bedřichově u Oskavy. Vzhledem k velké ploše požářiště se na likvidaci podílelo i letadlo Letecké hasičské služby. Členové naší jednotky se podíleli na hasících pracech a cisterna byla využita k dálkové dopravě vody. Jednotka se na základnu vrátila v 19:10.

Dne 13.10.2012 v 04:51 byla naše jednotka povolána k požáru rodinného domu v rekonstrukci v Novém Malíně. Jednotka po příjezdu na místo události pomohla s vytvořením proudu šumperské profesionální jednotce, strojník s cisternou doplňoval a prováděl kyvadlovou dopravu vody. Po uhašení se naše jednotka podílela na vyklízení a ochlazování prostoru požářiště. Během likvidace požáru při průzkumu došlo ke zřícení střešní konstrukce nad schodištěm a zavalení dvou hasičů - velitele zásahu a velitele naší jednotky. Oba byli se středně těžkými zraněními transportováni do šumperské nemocnice. Jednotka se navrátila na základnu ve 13:00.

Dne 18.10.2012 v 11:14 byla naše jednotka povolána k požáru řadového rodinného domu na ulici Bánskobystrická v Šumperku. Po příjezdu na místo události naše jednotka asistovala šumperským profesionálům a dohašovala hořící věci vynešené z domu. Po úplném dohašení a průzkumu objektu pomocí termokamery se jednotka navrátila ve 12:10 na základnu.

Dne 2.11.2012 v 02:59 byla naše jednotka povolána k požáru chaty v Hraběšicích. Jednotka po příjezdu na místo události asistovala šumperské profesionální jednotce, dodávala vodu a prováděla hasební práce. Po zlikvidování požáru se jednotka navrátila v 6:40 na základnu.

Dne 23.11.2012 v 15:08 byla naše jednotka povolána k požáru budovy na Jesenické ulici v Šumperku. Po příjezdu profesionální jednotky ze Šumperka na místo události bylo zjištěno, že na místě došlo k opalování kabelů, takže naše jednotka byla odvolána zpět na základnu.

Dne 9.12.2012 v 15:59 vyjížděla naše jednotka k požáru krmelce v Malínské rokli. Naše jednotka asistovala šumperským profesionálům s hasícími pracemi a poté se v 17:12 navrátila na základnu.

Legenda:

požár

technická pomoc

záchrana osob

monitoring, únik nebezpečných látek

planý poplach

jednotka nevyjížděla nebo byla odvolána

Kontakt

SDH Nový Malín Nový Malín
Nový Malín 240
788 03
724 241 107 sdhnovymalin@email.cz